Luxusní postele LUXURY SLEEPING

NAPSALI O NÁS


Již od roku 2008 Vám přinášíme kvalitní spánek od renomovaných výrobců těch pravých kontinentálních vysokých postelí. Byli jsme první a jediný multibrand showroom luxusních postelí u nás, a od samého počátku rozšiřujeme povědomí o zdravém spánku a dokonalém odpočinku, který dokáže poskytnout pouze postel vyrobena na zakázku z těch správných přírodních materiálů. Pouze zkušení mistři svého oboru proslulých značek se 100-letou historií Vám vyrobí postel či matraci splňující přesně Vaše individuální potřeby. A my Vám s výběrem díky našim dlouholetým zkušenostem dobře poradíme.

Zde uvádíme několik článků, které mohou být inspirativními i pro Vás.
 

Vyrobíme Vám postel, ze které nebudete chtít vstát

Luxury Sleeping multibrand showroom luxusních postelí působí v Česku ze všech nejdéle. Ne nadarmo motto firmy zní: „Cesta k úspěchu začíná v posteli.“ O zdravém spaní a o začátcích jsme si podnikání povídali s majitelkou showroomu, paní Ivanou Guthovou.

Jak jste se rozhodla, že se budete věnovat právě postelím?

Byla to opravdu náhoda. Věnovala jsem se zahraničnímu obchodu v úplně jiných oborech. Domlouvala jsem obchodní příležitosti pro české firmy v zahraničí. Jednoho dne jsem byla oslovena s nabídkou vedení dceřiné společnosti švédského nadnárodního koncernu, světového leadera v oblasti výroby postelí a matrací. Říkala jsem si, že tento obor mě moc neláká… Nicméně jsem se nechala přesvědčit a odletěla do Švédska na pohovor. A jak to bývá, když člověk nechá věcem volný průběh, tak si v rámci výběrového řízení vybrali právě mne.

Takže to byl ten okamžik, kdy jste se nadobro „odevzdala“ postelím?

Byla to nabídka, která se neodmítá. Začala jsem tedy pracovat pro Švédy a převzala firmu, která prodávala matrace. Provedla jsem totální reorganizaci firmy a vytvořila obchodní strategii, která vedla ke skvělým prodejním výsledkům, a Švédové měli pocit, že by bylo dobré koupit zde lokální výrobu. Došlo však k nějakým názorovým neshodám, já jsem některé věci viděla jinak a s touto firmou jsem se rozloučila.

 
 

Jak jste se tedy k postelím vrátila?

Samotnou mě překvapilo, jak mě segment postelí nadchl! Za dobu mého působení v této branži jsem si již vybudovala kontakty a vybrala několik značek renomovaných výrobců, jejichž zboží jsem chtěla dovážet do Česka. V roce 2008 jsem přivezla první polohovací postel Pullman. Lidé z ní byli nadšeni. Teprve se seznamovali s komfortními vysokými postelemi, jelikož tehdy jsme na trhu byli pouze dva hráči – dovozci těchto pravých kontinentálních postelí s tradicí.

Češi tedy na tuhle nabídku luxusních postelí reagovali dobře?

Český trh byl v oblasti luxusního zdravého spaní pole neorané. Spalo se na pěnových matracích, které se zde vyráběly ve velkém v rámci chemického průmyslu (a stále ještě vyrábějí). Málokdo věděl, že matrace může mít přidanou hodnotu a velký vliv na naše zdraví v tom, že je správně složena z přírodních materiálů. Téměř nikdo tady neznal pojem „kontinentální postel“ či „boxspring“. Dělali jsme vlastně takovou osvětu. Otevřeli jsme také první menší showroom v Karlíně, a prodeje se postupně rozjížděly. Přibývali spokojení zákazníci a skvělé reference. V roce 2012 jsme se rozhodli, že už nám náš malý showroom nestačí a přestěhovali jsme se do dnešního showroomu na ulici Korunní. Stále jsme přibírali další kvalitní značky a komplementární zboží jako doplňky, peřiny, polštáře či ložní prádlo.

 
 

Takže jste byli jediní, kdo nabízel více značek pod jednou střechou?

Byli jsme první multibrand showroom luxusních postelí a doplňků. Začínali jsme se značkou Pullman, což je holandský tradiční výrobce. Lidé pod touto značkou znají také hotely, spojení s vozy Mercedes Benz, vlaky či aerolinky. Vše má na svědomí právě George Mortimer Pullman, který kdysi cestoval Orient expresem a sedačky v něm mu připadaly nepohodlné. Začal se tedy zabývat myšlenkou, jak zajistit vyšší komfort. Z toho se pak zrodil nápad využití pružinového systému i v matracích, jejichž technologie je dnes patentována! Další námi zastupovaná značka je Kuperus. To jsou také Holanďani. Ti mají dokonce ocenění od královské holandské rodiny za více než sto leté dodržování nejvyšší úrovně kvality ručního zpracování a vstupních přírodních materiálů. To jsou postele na míru, jako šaty od krejčího!

Všechny jsou to tedy značky s dlouholetou historií?

Zastupuji pouze značky s dlouholetou tradicí a se skutečným příběhem. Protože tito výrobci používají přírodní materiály, tak s nimi musí umět správně pracovat. Za těch více než 100 let už mají praxi, předávají si to z generace na generaci. Třeba Kuperus není celosvětová značka, nechce ani moc expandovat do zahraničí. Jediný exportní trh jsem pro ně já (Česká republika a Slovensko), další je Švýcarsko, jinak jim stačí dodávat pouze v Holandsku a celém Beneluxu. Je to malá výroba typického rodinného modelu. Nechtějí navyšovat množství a tím přistoupit ke strojové výrobě, vše se dělá ručně a na zakázku každému klientovi zvlášť.

Co dalšího jste měli anebo stále máte v nabídce?

Další značkou pod licencí Donalda Trumpa, je limitovaná edice TRUMP Home. Jednalo se jen o výrobu kolekce omezeného množství postelí, a my jako jediní v Česku jsme ji měli k dispozici. V našem showroomu máme ještě jeden poslední model této postele, říkám tomu takový sběratelský kousek. Další byla například limitovaná kolekce, kterou zaštiťovala Chantal Thomass, návrhářka luxusního spodního prádla, která navrhla postele s růžovými krajkami. Místo nožiček měly tyto postele nádherné imitace dámských lodiček na podpatku. Další značkou je třeba Treca Interiors a Treca de Paris, dvě odnože francouzského výrobce. Ten má 80ti letou tradic,i a každý Francouz ji zná. Vyznačuje se elegantním designem a vysokou kvalitou matrací. Třeba záhlaví těchto postelí jsou, jak Francouzi říkají „magnifique“. Máme v plánu i další značky a chceme naše portfolio dál rozšiřovat.

Pokud se tedy klient rozhodne, že si u vás postel zakoupí, poradíte mu, co je pro něj nejlepší? Určitě můžu říct, že my osobně jsme spánkoví specialisté a odborníci. Lidé si musí uvědomit, že postel je jediný kus nábytku, se kterým naše tělo přichází do nejbližšího styku a na němž trávíme nejvíce času. Dokonce já a můj personál navštěvujeme naše výrobce a vlastníme dokonce i certifikát o proškolení ve výrobě matrací a postelí! Vlastníma rukama jsme s mým teamem prošli školením výroby postelí, abychom si vše vyzkoušeli a znali každý dílčí proces výroby. Na to jsem velmi hrdá. Nejen, že navštěvujeme naše dodavatele, ale také dodavatele našich dodavatelů, třeba zpracovatele koňských žíní či přírodního latexu. Já i můj team si chceme být jisti, že dokážeme podrobně vysvětlit a co nejzasvěceněji poradit každému zákazníkovi tak, abychom mu poskytli ten nejlepší spánek na míru.

Jak to probíhá s výběrem postele a možnostmi konfigurace?

Přirovnala bych to k návštěvě u krejčího. Chcete-li, aby Vám oblek skutečně perfektně „seděl“, nekupujete modelové řady z konfekce. U nás je to stejné, každému sestavíme jeho matraci či postel na míru. Když zákazník přijde, trochu ho vyzpovídáme, a hlavně ho musíme dostat do postele, aby si vyzkoušel všechny možnosti, a vybrali jsme tu nejlepší konfiguraci pro něj… Troufám si říct, že jsme opravdu spánkoví odborníci s bohatými zkušenostmi, já mám firmu letos 10 let a personál je se mnou 8 let. Proto víme, jak se ptát, dokážeme poradit a doporučit každému nejen kvalitu pro spánek, ale také z hlediska designu. Postelemi nám prošly opravdu stovky klientů (smích). Naší odměnou je jejich spokojenost s výslednou postelí, která mu dopřeje přesně takový odpočinek, který potřebují.

Takže se dá udělat postel přesně taková, jakou si klient vymyslí?

Přesně tak! Máme např. více tvrdostí matrací a více typů vrchních top matrací. Pouze správná kombinace zajistí ideální podporu těla. Klient si vyzkouší, která z kombinací mu vyhovuje nejvíce. Poté společně ladíme rozměry, vzhled postele, jaké chce záhlaví, nohy, potahový materiál apod. Máme více než 1500 typů látek, včt. pravé kůže. Není problém vytvořit také kulatou postel. Poslední dobou přibývají požadavky na funkčnost. Třeba, když někdo rád tráví v posteli více času, může si pořídit postel s možností polohování, těch je také několik typů. Postel zajíždí dozadu jako do křesla, tzv. „slide back“ systém. Můžete tak dlouho sedět v posteli, aniž byste se cítili nepohodlně. Polohovací postele u nás také využívají rodiny, které se starají o blízkého, který je upoután na lůžko dlouhodoběji.

Jak dlouho trvá výroba takové postele?

Pokud se se zákazníkem na všem domluvíme, a odsouhlasíme si detaily, vypracujeme mu objednávku. Tu zasíláme do zahraniční výroby, a pak si zákazník počká cca šest až osm týdnů, a potom mu postel přivezeme domů a samozřejmě ji také odborně nainstalujeme.

Nabízíte také další poprodejní servis?

Prodáváme luxusní zboží a s tím se pojí také luxusní servis. Takže naše služby zákazníkům nekončí prodejem. Zajišťujeme následné přestěhování postele, pokud se náš klient například později stěhuje jinam. Nebo pokud by měl zákazník pocit, že mu nevyhovuje tvrdost matrace, můžeme ji nechat přeplnit na požadovanou tvrdost. Samozřejmě jsme aktivně v kontaktu s našimi zákazníky i po prodeji. Vždy rádi slyšíme, že se jim dobře spí

Navštivte osobně Multibrand showroom LUXURY SLEEPING, Korunní 108b, Praha 10 – Vinohrady! www.postele-LS.cz , email: info@postele-ls.cz, tel.: +420 773 503 100