Luxusní postele LUXURY SLEEPING

NAPSALI O NÁS


Již od roku 2008 Vám přinášíme kvalitní spánek od renomovaných výrobců těch pravých kontinentálních vysokých postelí. Byli jsme první a jediný multibrand showroom luxusních postelí u nás, a od samého počátku rozšiřujeme povědomí o zdravém spánku a dokonalém odpočinku, který dokáže poskytnout pouze postel vyrobena na zakázku z těch správných přírodních materiálů. Pouze zkušení mistři svého oboru proslulých značek se 100-letou historií Vám vyrobí postel či matraci splňující přesně Vaše individuální potřeby. A my Vám s výběrem díky našim dlouholetým zkušenostem dobře poradíme.

Zde uvádíme několik článků, které mohou být inspirativními i pro Vás.
 

JAK SI KDO USTELE, TAK SI LEHNE... aneb NA POSTELI ZÁLEŽÍ

listopad 2017

Trávíme v ní více než třetinu života. Na tom, jak se vyspíme závisí kvalita našeho dalšího dne. Navštívili jsme proto obchod s luxusními postelemi a zjišťovali jsme, proč je tak důležité dobře si vybrat postel, jaké by měla mít vlastnosti, aby nám sloužila po celý život a dopřála nám tak kvalitní spánek. Do světa spánku nás zavedla specialistka v tomto oboru Ivana Guthová, majitelka nejdéle působícího multbrandového obchodu LUXURY SLEEPING.

Co činí Váš multibrand showroom LUXURY SLEEPING jedinečným ve srovnání s ostatními obchody s postelemi?

V první řadě je to fakt, že jsme multibrand showroom nabízející více značek prověřených výrobců pod jednout střechou, a s tímto konceptem jsme byli na našem trhu první. Výhodou našeho multibrandového obchodu je, že můžeme poskytnout nezávislost ve srovnání a hodnocení jednotlivých výrobců námi zastupovaných značek. Klient má možnost získat u nás nezaujatý profesionální náhled na odlišné výhody výrobců. Umožňuje nám to srovnání v detailech a vlastnostech samotných výrobků.

Další předností našeho multibrandového showroomu je skutečnost, že značky, které zastupujeme jsou těmi nejlepšími v Evropě. Vybíráme je pečlivě tak, abychom se za jejich kvalitu mohli osobně zaručit. Musíme jim věřit my sami a vědět v čem spočívá hodnota a výjimečnost každé jednotlivé značky. Důležité pro nás je, aby to byla značka se skutečně podloženou dlouholetou tradicí výroby specializované od samého počtáku na postele a matrace. Nejlépe s důkazem v podobě získaných ocenění kvality. Proto do naší spánkové rodiny přijímáme jen ty nejlepší evropské výrobce v oblasti postelí, povlečení, lůžkovin a dalšího komplementárního zboží. Například značka KUPERUS se pyšní dokonce královským vyznamenáním za kvalitu dodržovanou více než 100let.

Největší přednost však tkví zejména v nás, v lidech, kteří v LUXURY SLEEPING pracujeme od samého počátku. Skutečnost, že již dekádu pomáháme tvořit lidem spánek na míru a přinášíme jim zdravý a kvalitnější život díky skvělým postelím a doplňkům, vypovídá o tom, že milujeme to, co děláme. Naším každodenním úkolem není jen poskytnout perfektní výklad o produktech, avšak plníme zejména roli poradců. Rozmanitost přání a potřeb našich zákazníků je nekonečná. S tím souvisí množství variability složení, materiálů, dekorů, funkcí postelí. Každý materiál má jinou vlastnost, existují různé způsoby zpracování, liší se typy jednotlivých komponentů, použití specifických procesů...atd. to vše, správně zkombinované zajišťuje požadovaný výsledný efekt. Abychom co nejlépe mohli poradit, vysvětlit a pomoci klientovi s výběrem, musíme znát vše do posledního detailu. Proto je naší milou povinností navštěvovat pravidelně výrobce a osobně si vyzkoušet každý dílčí proces výroby, včt. znalosti používaných materiálů, a stále se zdokonalovat a seznamovat se s novinkami. To z náš dělá skutečné specialisty, kteří dokáží poradit každému zájemci a doporučit mu to nejlepší individuální řešení spánku na míru.

V poslední době můžeme pozorovat, že se objevila řada nových značek v oblasti postelí na našem trhu, jak vidíte Vy tento vývoj?

Pravdou je, že když jsme začínali v roce 2007 prodávat první postele, byli jsme na našem trhu pouze dva dovozci pravých kontinentálních postelí zahraničních značek. Objevila se řada mono-brandových obchodů, které nabízí pouze svou výrobní značku postelí. Přitom důležité je, aby klient mohl mít srovnání při vyzkoušení postelí několika různých výrobců, aby si mohl vyzkoušet rozdíly. Je nutné okusit odlišnosti jednotlivých výrobců a mít šanci pocítit rozdíly na jednom místě. Navíc získá i nezávislé objektivní informace od spánkových specialistů, kteří nejsou nuceni hájit pouze jednu značku, naopak znají jednotlivé vlastnosti každého výrobce.

Nezřídka je na nás, dlouholetých specialistech, objasnit klientům skutečnou hodnotu a rozdíly mezi tradičními značkami a nově vzniklými, aby se necítili zmateně množstvím nově se objevených značek používajících stejná prohlášení o kvalitě, tradici, materiálech a podobně. Nejjednodušší je zamyslet se nad tím, kde byly nově vzniklé značky před 10-ti lety, pokud by měly tradici?

Jakou radu máte pro zájemce, kteří si chtějí pořídit kvalitní postel?

Zaprvé doporučuji vědět, jakou postel a matraci užíváte nyní a odpovědět si na otázku co se Vám na ní líbí a naopak, co vám nevyhovuje. Zadruhé nikdy se nenechte přesvědčit pouze speciálními akcemi, slevami a výhodnými nabídkami! Svou novou postel budete přece užívat po celý život! Nekupujte jen cenu, nýbrž kvalitu. Postel a matrace je něco, co je nejblíže vašemu tělu. Nenechte se ovládnout pouze designem postele, dbejte hlavně na spací komfort. Design je pomíjivý, ovšem vaše postel vám bude sloužit 30 let!

Podělte se s námi o nějaké zajímavé případy, které jste řešili v rámci zakázkové výroby na míru!

Každá postel je vyráběna na zakázku dle specifických přání zákazníka, někdy více, jindy méně náročných. Každá je tak naprostým originálem. Třeba polohovací, u níž bylo požadavkem, aby vypadala jako levitující, a měla “neviditelné” nohy. Technologicky jsme museli vše vyřešit spolu s inženýri výrobce Kuperus a v souladu s požadovaným designem i s návrhářem. Nezřídka se na nás obrací také lidé, kteří se v domácí péči starají o osoby s tělesným omezením. Zajišťovali jsme výrobu postelí, kdy bylo třeba speciálně přizpůsobit celkovou výšku postele, u jedné jsme zároveň museli navrhnout záhlaví v potřebné tloušťce se závěsem na stěnu s přesností parametrů pro vložení do výklenku. Někteří klienti si přejí mít v záhlaví zakomponovány také třeba elektrické zásuvky na přesně určené místo, podsvícení postele či na míru zhotovené polohování postele. Otázka jedinečnosti ovšem nepsočívá v samotné posteli, ale často také ve způsobu jejího dodání či místa dodání. Vezli jsme postele na zámecká sídla do Španělska či polohovací postel do Finska. Při dodání a montáže postele jsme několikrát museli použít netradiční způsob jako dodání pomocí jeřábu přes terasu či okna. Moc nás baví právě ta jedinečnost a možnost říci, že my dokážeme zajistit postel snů i pro nejnáročnějšího klienta.

Můžete nám jednotlivé značky, které prodáváte trochu představit?

Začneme se značkou KUPERUS, která sídlí v holandském městě Almelo. Tento výrobce je skutečný mistr svého oboru. Umění vyrábět kvalitní postele a matrace si předávají tamní mistři z generace na generaci po dobu více než 100 let. Jejich snažení dokonce vyústilo v získání královského ocenění v podobě garance kvality, kterou může v Holandsku obdržet právě jen firma udržující nejvyšší standard kvality řemeslného zpracování a vstupních materiálu více než 100 let. Ocenění uděluje královská rodina, která je zároveň odběratelem postelí pocházejících z dílny KUPERUS Jeho výjimečnost spočívá v zakázkové výrobě, kdy každá postel je originál. Tento výrobce představuje houte-couture, tedy vysokou krejčovinu. Je to jako s oblekem, chcete-li se obléci do modelu známé značky oděvního domu, nebudete jediný, kdo daný model bude nosit. Ovšem přejete-li si oblek zhotovený přímo Vám na míru dle Vašeho přání, zajdete ke krejčímu. A tak bych připodobnila tohoto výrobce královských postelí Kuperus.

Zajímavá historie se pojí také se značkou Pullman. Když před více než 150-ti lety pan G. M. Pullman cestoval vlakem, napadla ho myšlenka inovace v podobě pružinových systémů. Pod značkou Pullman byl patenován unikátní systém zdvojených pružin, a značka se může pochlubit světovým prvenstvím ve vývoji spacích pružinových systémů. Dnes je to moderní firma, v níž jsou ryze holandské výrobky zhotovovány těmi nejlepšími designéry a řemeslníky, na základě vize, že zákazníci mají své vlastní unikátní požadavky na design a funkčnost např. v podobě technologicky vyspělých polohovacích systémů. Není náhodou, že se značkou Pullman jsou spojeny i další výrobky nejvyšší kvality v jiných oborech, např. model Mercedesu, síť hotelů či letecká společnost.

Významným hráčem pod naší střechou je také výrobce postelí s francouzským šarmem a elegancí, a sice značka Treca Interiors Paris. Přes 80 let je tato značka velmi dobře zavedená nejen na lokálním trhu. Postele od tohoto výrobce nezapřou svůj francouzský původ, mají design ve znamení vysokého stylu a elegance. Zároveň samotná vysoká kvalita matrací je nesporná a v souladu s krásnou postelí učiní šťastného každého milovníka dobrého vkusu. V neposlední řadě můžeme jmenovat i limitovanou kolekci postelí v licenci Trump Home.

Pro zkrášlení postele a vůbec celé domácnosti jsme si vybrali exkluzívní povlečení a domácí textil belgické rodinné značky Slabbinck, ryze rodinné firmy sídlící v belgickém městě Brugges. Rodina Slabbinck je již od minulého století ojedinělým výrobcem textilních produktů pro religiozní účely. Vyrábí ručně zboží pro svatostánky po celém světě. Jejich ručně zhotovované výrobky jsou tedy synonymem božské dokonalosti. Počátkem tohoto století přišli sourozenci Mattias a Mirabel Slabbinckovi s nápadem rozšířit sortiment o domácí textil. Povlečení, ručníky, župany, kuchyňský textil jsou vyráběny na zakázku, kdy si každý klient vybírá barevnost a dekor. Jejich kolekce jsou jedinečné, každý rok navrhuje design osobně sama Mirabel. Slabbinckovi jsou neobyčejně příjemní lidé a tak je pro nás spolupráce s nimi také velkou osobní radostí.

Lůžkoviny z nejjemnějšího prachového peří nejen husího, ale třeba i vzácného kajčího nabízíme od proslulého výrobce Kauffmann.

Hovořila jste o tradici a přírodních materiálech, ruční zakázkové výrobě... Co pro Vás znamená tradice?

Opravdovost, historie, důvěra ve značku, léty prověřená kvalita, to vše je tradice. Jsme hrdí na to, že naše portfolio oplývá značkami výrobců, které mají opodstatněnou důvěru díky svému dlouholetému působení. Kromě toho i my, LUXURY SLEEPING, jsme na trhu již 10let, během nichž jsme nasbírali nesčetné zkušenosti nejen z oblasti výroby dokonalého spánku, ale také díky indiviualitě každého našeho klienta. Za kvalitu výrobků námi zastupovaných značek hovoří tisíce spokojených klientů, kteří se osobně přesvědčili o kvalitě výrobků, nejen po více než století v lokálních zemích, nýbrž i po dekádu u nás.

Můžete říci něco více o přírodních materiálech a proč jsou tak důležité?

Začněme třeba s vlnou – tento materiál každý dobře zná – svetry, kabáty,... všichni víme, že slouží skvěle jakožto tepelná izolace. Dalším přírodním materiálem, který každý zná, je bavlna - silná a schopna odvádět vlhkost. V poslední době u nás přichází do širšího povědomí koňské žíně, které jsou dutým vláknem, silné a skvěle odvádějící vlhkost. Přírodní latex se získává ze stromu kaučukovníku, je měkký, elastický a oplývá vysokou mírou odolnosti. Přírodní materiály jsou kompatabilní s lidksým tělem, jsou velmi dobře snášeny.

Jak jste se vůbec k tomuto oboru dostala?

Myšlenka dobře se vyspat a mít skvělou postel ve mě byla již delší dobu. Můj původní obor byl zahraniční obchod, a s tím bylo spojeno mé neustálé cestování a dlouhodobé pobyty v zahraničí. A stejně tak, jak člověk poznává různé zvyklosti, styl života, stravu, vkus, způsob bydlení, tak i typy postelových systémů se výrazně lišily od našich typických lůžek a zejména pěnových matrací. Fascinovaly mě postele svou výškou a pohodlím. Aktivně pracuji v oboru tzv. “bedding industry” od roku 2005. Pod tímto anglickým pojmem se skrývá obor zabývající se výrobou a distribucí postelí a matrací. Pracovala jsem pro nadnárodní korporaci, která je celosvětovým leadrem v tomto oboru.

Tam jsem nasbírala množství zkušeností a znalostí, poznala všechny možné značky a výrobce postelí a matrací a měla jsem možnost je osobně navštívit a seznámit se i s konkrétními lidmi, kteří za jednotlivými značkami stojí. Nikdy by mě nenapadlo, že právě toto odvětví může být tak rozmanité a zajímavé a vyloženě mě tato branže “dostala”. Nadchly mě vysoké, kontinentální postele natolik, že jsem se rozhodla dopřát kvalitní spánek a odpočinek i lidem u nás. Myšlenka zabývat se osobně distribucí kvalitních postelí ve mně uzrála natolik, že jsem si udělala rešerši nabídky českého trhu a bylo jasné, co mi zde chybí – ty pravé kontinentální postele od prověřených výrobců s možností přizpůsobit si postel dle svých požadavků na design, rozměr a funkčnost.

Kdy jste otevřeli Váš obchod LUXURY SLEEPING?

V roce 2007 jsem po pečlivém výběru těch nejlepších výrobců postelí a matrací navštěvovala jejich výroby a domlouvala exkluzívní zastoupení pro český a slovenský trh a začala s prodejem prvních kontinentálních postelí. Ta úplně první byla od značky Pullman, byl to model My Box – perfektní polohovací postel, tehdy dokonce nejdražší z portfolia!

Co vás na tomto oboru baví? Čím je pro vás tento obor zajímavý?

Indiviualita, jedinečnost, něco co má smysl – zdraví a přidaná hodnota s dlouhotrvajícím efektem. Nikdy nevím, s kým se potkám a jaké nové výzvy v podově speciálních přání klientů budeme plnit. Největší odměnou jsou reakce zákazníků, kteří jsou natolik spokojeni, že nám děkují a považují postel od nás za svou nejlepší životní investici. Nesmírně si užívám radosti každého klienta, kterého jsme za 10 let našeho působení učinili šťastnějším díky spokojenému spánku na posteli od nás.

LUXURY SLEEPING Multibrand showroom, Korunní 108b/2569, Praha 10 – Vinohrady, tel.: 773 503 100, email: info@postele-LS.cz, www.postele-LS.cz