Luxusní postele LUXURY SLEEPING

LŮŽKOVINY PÉŘOVÉ

Vítejte ve světě prachového peří!

Pod jakou přikrývkou budete mít nejkvalitnější spánek?
- lehkou, - hřejivou, - měkkou (bez tvrdých částic), - regulující vlhkost, - příjemnou na dotyk (kvalitní povlakovina), - protialergenní s certifikátem Nomite, - vyrobenou s dodržováním hygienických norem s certifikací DaunasanPrachové peřiny KAUFFMANN

V peřinách jej použito 100% prachové peří.
Jedná se o kvalitativně lepší prachové peří než se nachází v luxusních spacích pytlech pro profesionální horolezce. Prachové peřiny jsou prošity do čtverců, aby nedocházelo k sesypání prachového peří.

Rozdělují se do čtyř teplotních tříd: 1. lehká 2. střední 3. teplá 4. extra teplá, které jsou k dispozici u všech modelů.

 

Královna noci
Nejluxusnější peřina! Kajčí peří!

Ručně drané prachové peří z Islandu. Tyto peřiny jsou uznávány pro svůj luxusní způsob navození komfortního spánku nejen v královských komnatách v tomto světě. Vzácné prachové peří se sbírá z hnízd certifikovanými sběrači. Naprosto ruční práce během celého procesu výroby každé jednotlivé peřiny: od samého počátku sběru a zacházení s peřím, přes plnění každého čtverce peřiny jednotlivě zkušenou rukou, až po potah peřiny, který korunuje slávu tohoto špičkového produktu. Ke každé peřině je dodáván certifikát, včt. obrazové/filmové dokumentace konkrétních kajek, z jejichž hnízd byla peříčka sbírána.

 

Labrador
Divoká arktická husa z Kanady. Drsné kanadské klima způsobuje, že těmto husám roste neuvěřitelně zateplující opeření. Dokonalá termoregulace díky přírodnímu prostředí, v němž tyto divoké husy žijí. Barva peří je stříbrná, proto i potah peřiny je volen ve stříbro-šedém odstínu.

Hutterer
Husy chované v ekologicky čistém prostředí v kanadské vesničce, kde žije komunita dle svých pravidel v naprostém souladu s přírodou. Tradiční metody chovu těchto hus v jejich přirozeném prostředí.

Cocoon De Luxe
Perfektně přizpůsobivá tvaru těla díky stylu výplně do speciálního tvaru. Přikrývka je výsledkem zkušeného spojení inovací a tradiční ruční práce. Tělesné zóny se ochlazují a oteplují každá jinak. Například teplejší zóna v oblasti nohou zvyšuje pohodlí při spánku. Vhodná pro ženy.

Opus , Gloss
Hedvábná péřová přikrývka s dotykem luxusu. Užijte si dotyk čistého luxusu i během spánku díky péřovým přikrývkám v barvě šampaňského! Usínejte pod přikrývkou Gloss v hedvábném potahu v hladkém provedení. Nebo si dopřejte více s tkaným jacquardovým vzorem na přikrývce Opus.

Kaufmann 900
Lehčí než lehký! Nejlehčí přikrývka z prachového peří na světě! Pečlivý výběr lehkého peří špičkové kvality a nejjemnější látky definuje pojem lehkosti.

Princezna 800
Umění spánku. Kdo by si neužíval nechat o sebe pečovat dotykem luxusu? Objevte umění spánku díky prvotřídnímu peří, kterým je tato přikrývka naplněna!

Premium 750
Prémiová kvalita z nejjemnějšího peří masurských hus.

Elegance 700
Pocit pohody bez kompromisů. Náplň tvoří 100% husí peří. Bavlněný potah v super jemném zpracování. Všechny tepelné kategorie k Vašemu výběru.

Legend 650
Kvalita za příznivou cenu. Náplň tvoří 100% husí peří bílé. Potah ze 100% bavlny. Dle tepelné třídy zpracováno prošití mezi jednotlivými čtverci. Typ tepelné třídy lze vybrat dle Vašich preferencí.

Polštáře

Hluboký spánek je také otázkou pozice těla a hlavy. Polštář naplněný peřím a prachovým peřím dodává podporu v jakékoliv pozici. Polštáře Kauffmann jsou ručně plněné, dostupné v několika různých třídách podpory.

Trio De Luxe 3C
Polštář ve Vámi zvoleném rozměru s vnitřní náplní 70% husího peří a 30% husího prachového peří a vnější náplní 90% peří a 10% prachového peří poskytuje optimální podporu při spánku na střední úrovni měkkosti.

De Luxe 100
Polštář ve Vámi zvoleném rozměru, jehož vnitřní náplň tvoří 100% prachové peří je jemný a měkoučký, krásně se Vám přizpůsobí.

Rozdíl mezi peřím a prachovým peřím

Peří - do péřových peřin se používá peří z vodního ptactva chovaného v zajetí – husy, kačeny, z divokých ptáků se používá peří Kajky – velmi vzácné peří. Pokud se používá do výplně peřin peří, ucítíte přes povlakovinu tvrdé části, které mají vyšší váhu, menší výhřevnost a hůře odvádějí vlhkost

Prachové peří – to je pouze malá spodní část z krycího peří ptáků, které připomíná sněhovou vločku. Chrání ptáky proti prochladnutí, je velmi jemné, lehké a pružné. Díky svým specifickým vlastnostem je prachové peří ideální tepelně-izolační materiál.

Proč si vybrat peřinu z prachového peří?

Nízká hmotnost - peří má obzvlášť nízkou hmotnost. Milión prachových peříček váží asi 1kg.

Vysoká objemnost - prachové peří má schopnost v nepatrném množství vytvořit vysoký objem. Při velmi dobré kvalitě má objem od 300 – 400 l/ kg, toto odpovídá asi 30 – 40 desetilitrovým kbelíkům.

Dokáže udržovat stabilní teplotu - v jemném a velmi nadýchaném prachovém peří se dokáže zadržet mnoho vzduchu. Vzduchové vrstvy izolují a „drží teplo“. Tedy nejlepší přírodní termoregulace.

Prachové peří odvání vlhkost - tělo svým povrchem vyloučí za jednu noc až 0,3 litru vlhkosti. Výplň prachového peří tuto vlhkost váže na sebe a rychleji ji odvádí do místnosti, což je jedinečná vlastnost prachového peří.

Prachovou peřinu je možno prát v pračce - peřinu do hmotnosti 500 g lze prát v domácí pračce. Peřinu s hmotností vyšší než 500 g doporučeno prát v bubnech na 7,5 kg. Prát lze na teplotu 60°C s pracím práškem na vlnu. Vždy nutno dokonale vysušit v sušičce!

Co určuje kvalitu a cenu péřové peřiny?
Podíl prachového peří a peří
Jelikož čím vyšší je podíl prachového peří v peřině, tím lépe peřina reguluje teplotu a tím rychleji odvádí vlhkost. Také platí, že čím vyšší je podíl prachového peří v peřině, tím je peřina objemnější ale zároveň lehčí.

Kvalita prachového peří
Kvalita prachového peří se určuje podle těchto kritérií: zda je prachové peří z husy nebo kačeny (mnohem kvalitnější je peří z hus). Dále záleží na objemnosti prachového peří a v neposlední řadě na stupni zralosti prachového peří.

Objemnost prachové peří
Čím větší je prachové peří, tím vyšší je jeho objem a tím více dokáže zadržovat vzduch. Vysoká objemnost znamená nízkou hmotnost peřiny. Nízká kvalita prachového peří znamená naopak vyšší celková hmotnost peřiny.

Použité povlakové tkaniny
Čím jemnější je povlaková tkanina peřiny, tím lépe peří „dýchá“ a peřina je lehčí. Péřové peřiny firmy Kauffmann se šijí z těchto povlakových látek:
- bavlna v různých jemnostech a váhách
- lyocell
- čisté hedvábí

Povlaky jsou s protialergenní úpravou. Speciálně tkaná povlakovina, která zabraňuje průniku prachu a roztočů dovnitř peřiny. Takto speciálně tkaná povlakovina je certifikována značkou NOMITE (zde umístit logo Nomite)
To znamená, že i alergici si můžou vychutnat spánek v péřových přikrývkách.

Životnost péřových přikrývek
Životnost péřových přikrývek je závislá na stupni zralosti prachového peří/peří a na zátěži (např. pocení), a také na péči o výrobek (praní, čištění).

O výrobci Kauffman
Kauffmann vyrábí výrobky z peří již téměř 200 let! Veškerá strojová i ruční výroba probíhá v Rakousku. Jako jediná firma vyrábějící výrobky z prachového peří má Kauffmann vlastní testovací laboratoř. Výrobky jsou protialergenní a hygienické, toto je zaručeno certifikáty Nomite a Daunasan.
Firma Kauffmann používá ve svých výrobcích jen vzrostlé prachové peří, toto zaručuje dlouhou životnost výrobků. Jedna noc nerušeného spánku pod péřovou peřinou stojí méně než 1,5 haléře.
To znamená vysokou protislužbu za Vaši investici.