Luxusní postele LUXURY SLEEPING

NAPSALI O NÁS


Již od roku 2008 Vám přinášíme kvalitní spánek od renomovaných výrobců těch pravých kontinentálních vysokých postelí. Byli jsme první a jediný multibrand showroom luxusních postelí u nás, a od samého počátku rozšiřujeme povědomí o zdravém spánku a dokonalém odpočinku, který dokáže poskytnout pouze postel vyrobena na zakázku z těch správných přírodních materiálů. Pouze zkušení mistři svého oboru proslulých značek se 100-letou historií Vám vyrobí postel či matraci splňující přesně Vaše individuální potřeby. A my Vám s výběrem díky našim dlouholetým zkušenostem dobře poradíme.

Zde uvádíme několik článků, které mohou být inspirativními i pro Vás.
 

LUI.CZ - ROZHOVOR: „Víte, na čem spíte?“ specialistka na luxusní kontinentální postele Ivana Guthová přináší kvalitní spánek na míru do Čech již více než 10 let

listopad 2017

Majitelka showroomu exkluzivních postelí LUXURY SLEEPING Ivana Guthová se narodila na pražských Vinohradech a našemu hlavnímu městu zůstala - s výjimkou zahraničních cest - věrná. Zde si také otevřela showroom s luxusními postelemi, který patří mezi nejvyhledávanější a nejprestižnější u nás.


Ivano, jak jste se dostala do světa byznysu točícího se kolem kvalitních postelí?
 
Myšlenka dobře se vyspat a mít skvělou postel se mi hlavou honila již delší dobu. Můj původní obor byl zahraniční obchod a s tím bylo spojeno mé neustálé cestování a pobyty v zahraničí. A stejně tak, jak člověk poznává různé zvyklosti, styl života, stravu, vkus, způsob bydlení, tak i typy postelových systémů se výrazně lišily od našich typických lůžek a zejména pěnových matrací. Fascinovaly mě postele svou výškou a pohodlím. Aktivně pracuji v oboru tzv. “bedding industry” už od roku 2005. Pod tímto anglickým pojmem se skrývá obor zabývající se výrobou a distribucí postelí a matrací. Pracovala jsem pro nadnárodní korporaci, která je celosvětovým leadrem v tomto oboru. Tam jsem nasbírala množství zkušeností a znalostí, poznala všechny možné značky a výrobce postelí i matrací a měla jsem možnost je osobně navštívit a seznámit se i s konkrétními lidmi, kteří za jednotlivými značkami stojí.

Proč jste se rozhodla otevřít právě luxusní obchod LUXURY SLEEPING?

Nikdy by mě nenapadlo, že právě toto odvětví může být tak rozmanité a zajímavé a vyloženě mě tato branže “dostala”. Vysoké, kontinentální postele mě nadchly natolik, že jsem se rozhodla dopřát kvalitní spánek a odpočinek i lidem u nás. Myšlenka zabývat se osobně distribucí kvalitních postelí ve mně uzrála natolik, že jsem si udělala rešerši nabídky českého trhu a bylo jasné, co mi zde chybí – ty pravé kontinentální postele od prověřených výrobců s možností přizpůsobit si postel dle svých požadavků na design, rozměr a funkčnost. Proto jsem otevřela v té době první a jediný multibrand showroom kontinentálních postelí u nás.

Pamatujete si na vaši první prodanou postel a kdy to bylo?

V roce 2007 jsem po pečlivém výběru těch nejlepších evropských výrobců postelí a matrací navštěvovala jejich výroby a domlouvala exkluzívní zastoupení pro český a slovenský trh. Hned jsem také začala s prodejem prvních kontinentálních postelí. Ta úplně první byla od značky Pullman, byl to model My Box – perfektní polohovací postel, která dálkovým ovladačem plnila i funkci křesla.

Jaký je váš přístup k zákazníkům?

Pravdou je, že když jsme před deseti lety začínali prodávat první postele, byli jsme na našem trhu pouze dva dovozci pravých kontinentálních postelí zahraničních značek. Po celou tu dobu se my - v LUXURY SLEEPING - cítíme být ambasadory zdravého a kvalitního spánku a každému klientovi se snažíme najít řešení na míru. Nejsme jen prodejci, jsme skuteční specialisté a klientům dokážeme vše detailně vysvětlit, poradit a vybrat tu správnou kombinaci každého námi zastupovaného výrobce. Naplňuje nás radostí reakce našich spokojených zákazníků, kteří nám nezřídka píší zprávy s vyjádřením jejich spokojenosti a poděkováním.

V čem je váš showroom jiný, lepší nebo prostě zajímavější než ostatní prodejny s postelemi?

V první řadě je to fakt, že jsme multibrand showroom nabízející více značek prověřených výrobců pod jednou střechou, s tímto konceptem jsme byli na našem trhu první. Výhodou našeho multibrandového obchodu je, že můžeme poskytnout nezávislost ve srovnání a hodnocení jednotlivých výrobců námi zastupovaných značek. Klient má možnost získat u nás nezaujatý profesionální náhled na odlišné výhody výrobců. Umožňuje nám to srovnání v detailech a vlastnostech samotných výrobků. V posledních 2 – 3 letech se však na našem trhu objevila řada mono-brandových obchodů, které nabízí pouze svou výrobní značku postelí. Přitom důležité je, aby klient mohl mít srovnání při vyzkoušení postelí několika různých výrobců.

Další předností našeho multibrandového showroomu je skutečnost, že značky, které zastupujeme, jsou těmi nejlepšími v Evropě. Vybíráme je pečlivě tak, abychom se za jejich kvalitu mohli osobně zaručit. Musíme jim věřit my sami a vědět, v čem spočívá hodnota a výjimečnost každé jednotlivé značky. Důležité pro nás je, aby to byla značka se skutečně podloženou dlouholetou tradicí výroby specializované od samého počátku na postele a matrace. Nejlépe s důkazem v podobě získaných ocenění kvality. Proto do naší spánkové rodiny přijímáme jen ty nejlepší evropské výrobce v oblasti postelí, povlečení, lůžkovin a dalšího komplementárního zboží. Například značka KUPERUS se pyšní dokonce královským vyznamenáním za kvalitu dodržovanou více než sto let.

Největší přednost však tkví zejména v nás, v lidech, kteří v LUXURY SLEEPING pracujeme od samého počátku. Skutečnost, že již dekádu pomáháme tvořit lidem spánek na míru a přinášíme jim zdravý a kvalitnější život díky skvělým postelím a doplňkům, vypovídá o tom, že milujeme to, co děláme. Naším každodenním úkolem není jen poskytnout perfektní výklad o produktech, plníme zejména roli poradců. Rozmanitost přání a potřeb našich zákazníků je nekonečná. S tím souvisí množství variability složení, materiálů, dekorů, funkcí postelí. Každý materiál má jinou vlastnost, existují různé způsoby zpracování, liší se typy jednotlivých komponentů, použití specifických procesů...atd. To vše, správně zkombinované, zajišťuje požadovaný výsledný efekt. Abychom co nejlépe mohli poradit, vysvětlit a pomoci klientovi s výběrem, musíme znát vše do posledního detailu. Proto je naší milou povinností navštěvovat pravidelně výrobce a osobně si vyzkoušet každý dílčí proces výroby, včetně znalosti používaných materiálů, a stále se zdokonalovat a seznamovat se s novinkami. To z náš dělá skutečné specialisty, kteří dokáží poradit každému zájemci a doporučit mu to nejlepší individuální řešení spánku na míru.

Jaká jsou hlavní kritéria při výběru správné postele?

Zaprvé doporučuji vědět, jakou postel a matraci užíváte nyní, a odpovědět si na otázku, co se vám na ní líbí a naopak, co vám nevyhovuje. Zadruhé nikdy se nenechte přesvědčit pouze speciálními akcemi, slevami a výhodnými nabídkami! Svou novou postel budete přece užívat po celý život! Nekupujte jen cenu, nýbrž kvalitu. Postel a matrace je něco, co je nejblíže vašemu tělu. Nenechte se ovládnout pouze designem postele, dbejte hlavně na spací komfort. Design je pomíjivý, ovšem vaše postel vám bude sloužit třicet let!

Obecně si lidé vybírají na základě různých hledisek: Design. Cena. Komfort. Já, jakožto specialista, považuji jednoznačně za nejdůležitější komfort, klima postele a způsob vrstvení. Po celonočním spánku se člověk musí cítit odpočatý. Ne každý ví, jak se naše tělo chová během spánku. Pokud vaše matrace neposkytuje během spánku správnou podporu, vaše tělo to musí vyvážit, dohnat. Ve výsledku je tělo více v pohybu namísto toho, aby odpočívalo.

Ovlivňuje výběr správné postele kvalitu spánku nebo dokonce náš zdravotní stav?

Samozřejmě, že ano! Vyberete-li si vhodnou matraci, která vám poskytne správnou podporu, vaše tělo bude více odpočaté. Důležitý vliv má však také klima postele, která je-li z čistě přírodních materiálů, je schopna udržet požadovanou tělesnou teplotu. Například někdo spí při otevřeném okně, někdo má zapnuté topení během noci…, zkrátka každý má jiné návyky a preference. Každé tělo reaguje jinak na specifické okolnosti. Postel musí být prodyšná, aby nic nebránilo cirkulaci vzduchu a tělo si zachovalo svou individuální teplotu. Tomu všemu by měla být věnována pozornost během nákupu postele či matrace za pomoci spánkového specialisty, který poskytne profesionální konzultaci a může tak ovlivnit kvalitu vašeho spánku. A jak všichni víme, dostatek kvalitního spánku má vliv na náš celkový zdravotní stav.

Kde se inspirujete a hledáte novinky v tomto oboru?

Hledám vždy různé druhy novinek, co se týče komfortu, designu, technologií, správných pružinových systémů, klimatu, potahových materiálů… Miluji práci s dodavateli, kteří nabízí mnoho možností a kombinací. Co se týče klimatu, víme, že přírodní materiály tvoří nejlepší termoregulaci. Tak je jasné, že jsem jejich zastáncem. Zatím žádný syntetický materiál nemůže plnohodnotně nahradit skvělé vlastnosti koňských žíní, čistě přírodního latexu, dřeva, vlny či hedvábí. Co se týče technologií, jsem hrdá na to, že nabízíme polohovací postele, které mohou být vybaveny skvělými pokrokovými systémy, kdy lze z postele učinit křeslo pouhým stiskem tlačítka dálkového ovladače. Výhodou je zachování správné tělesné ergonomie, kdy ani při dlouhodobém sezení v posteli s tímto systémem páteř netrpí. Předností našich postelí je fakt, že i při implementaci polohovacího systému zůstává zachován boxspring, a tudíž člověk nemusí dělat kompromis mezi zdravým spánkem a komfortním odpočinkem. Málokterý výrobce postelí toto dokáže...

Co teď ve světě postelí frčí?

To, co frčí, je, že lidé chtějí důvěryhodný příběh. To znamená, že chtějí poctivý přístup. A to je možná problém právě v této době, kdy je na trhu mnoho nabídek s různě vykonstruovanými příběhy, které jsou pro klienty matoucí. Jelikož ve finále spánek je velmi osobní, a proto nikdo nemůže celoplošně prohlašovat, že nějaká postel zajistí nejlepší pohodlí každému. Aby se lidem dostalo dobrého nočního odpočinku, je zapotřebí dobrého poradenství od lidí, kteří vědí, o čem hovoří, a jsou dlouholetými specialisty v tomto oboru. A takto to děláme my, když k nám zákazník vkročí. Chápeme svou práci jako poslání. Neznáme jen samotné výrobce postelí, které zastupujeme, avšak známe také dodavatele těchto výrobců, tedy dodavatele našich dodavatelů. Jdeme prostě do hloubky. Víme vše nejen o finálním produktu v podobě postele či matrace, ale známe i charakteristiku a zpracování materiálů, z nichž je výrobek složen a díky tomu dokážeme poradit našim klientům při výběru té správné postele až do posledního detailu.

Jaké značky v showroomu nabízíte?

Začneme se značkou KUPERUS, která sídlí v holandském městě Almelo. Tento výrobce je skutečný mistr svého oboru. Umění vyrábět kvalitní postele a matrace si předávají tamní mistři z generace na generaci po dobu více než 100 let. Jejich snažení dokonce vyústilo v získání královského ocenění v podobě garance kvality, kterou může v Holandsku obdržet právě jen firma udržující nejvyšší standard kvality řemeslného zpracování a vstupních materiálu více než 100 let. Ocenění uděluje královská rodina, která je zároveň odběratelem postelí pocházejících z dílny KUPERUS. Její výjimečnost spočívá v zakázkové výrobě, kdy každá postel je originál. Tento výrobce představuje houte-couture, tedy vysokou krejčovinu. Je to jako s oblekem, chcete-li se obléci do modelu známé značky oděvního domu, nebudete jediný, kdo daný model bude nosit. Ovšem přejete-li si oblek zhotovený přímo vám na míru dle vašeho přání, zajdete ke krejčímu. A tak bych připodobnila tohoto výrobce královských postelí KUPERUS.

Zajímavá historie se pojí také se značkou Pullman. Když před více než 150 lety pan G. M. Pullman cestoval vlakem, napadla ho myšlenka inovace v podobě pružinových systémů. Pod značkou Pullman byl patentován unikátní systém zdvojených pružin a značka se může pochlubit světovým prvenstvím ve vývoji spacích pružinových systémů. Dnes je to moderní firma, v níž jsou ryze holandské výrobky zhotovovány těmi nejlepšími designéry a řemeslníky na základě vize, že zákazníci mají své vlastní unikátní požadavky na design a funkčnost např. v podobě technologicky vyspělých polohovacích systémů. Není náhodou, že se značkou Pullman jsou spojeny i další výrobky nejvyšší kvality v jiných oborech, např. model Mercedesu, síť hotelů či letecká společnost.

Významným hráčem pod naší střechou je také výrobce postelí s francouzským šarmem a elegancí, a sice značka Treca Interiors Paris. Přes 80 let je tato značka velmi dobře zavedená nejen na lokálním trhu. Postele od tohoto výrobce nezapřou svůj francouzský původ, mají design ve znamení vysokého stylu a elegance. Zároveň samotná vysoká kvalita matrací je nesporná a v souladu s krásnou postelí učiní šťastného každého milovníka dobrého vkusu. V neposlední řadě můžeme jmenovat i limitovanou kolekci postelí v licenci Trump Home.

Pro zkrášlení postele a vůbec celé domácnosti jsme si vybrali exkluzivní povlečení a domácí textil belgické rodinné značky Slabbinck, ryze rodinné firmy sídlící v belgických Bruggách. Rodina Slabbinck je již od minulého století ojedinělým výrobcem textilních produktů pro religiózní účely. Vyrábí ručně zboží pro svatostánky po celém světě. Jejich ručně zhotovované výrobky jsou tedy synonymem božské dokonalosti. Počátkem tohoto století přišli sourozenci Mattias a Mirabel Slabbinckovi s nápadem rozšířit sortiment o domácí textil. Povlečení, ručníky, župany, kuchyňský textil jsou vyráběny na zakázku, kdy si každý klient vybírá barevnost a dekor. Jejich kolekce jsou jedinečné, každý rok navrhuje design osobně sama Mirabel.

Lůžkoviny z nejjemnějšího prachového peří nejen husího, ale třeba i vzácného kajčího, nabízíme od proslulého výrobce Kauffmann.

Jaký byl váš motiv podpořit charitativní vydání LUI – O HIV POZITIVNĚ?

HIV ve své podstatě je chorobou velice zákeřnou a proto i velice nebezpečnou. Boj proti této nemoci by neměl být bojem jednotlivce, nýbrž bojem společnosti, ať už na úrovni obecné prevence, tak i na úrovni moderní farmakologické léčby. Právě podporou vašeho projektu dáváme náš malý vklad do společného úsilí v boji s HIV. Jsme si vědomi toho, že to nebude ani krátký, ani lehký boj, nicméně určitě nad ní zvítězíme.

Jaký je váš vztah ke společenské odpovědnosti firem?

Věřím v koncepci spočívající v zodpovědnosti. To znamená, že jak organizace, tak jednotlivci by měli nést zodpovědnost za svá rozhodnutí a chování.

LUXURY SLEEPING Multibrand showroom, Korunní 108b/2569, Praha 10 – Vinohrady, tel.: 773 503 100, email: info@postele-LS.cz, www.postele-LS.cz